С 20% да се увеличат леглата за COVID пациенти в столичните болници, считано от полунощ на 16 март. Това нарежда директорът на РЗИ-София д-р Данчо Пенчев в своя заповед.
Лечебните заведения имат 72 часа да преструктурират отделения и клиники и съответно да дехоспитализират или релокализират болните от тях.
Вижте целия текст на заповедта ТУК
София остава една от областите с най-висок ръст на заболелите от коронавирус в цялата страна за последните седмици. По последни данни е преминат прагът от 500 заболели на 100 000 души.
Във връзка с усложнената ситуация в София област бяха въведени следните мерки:
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра