В драма с 2 червени картона: Черно море успя да победи ЦСКА в последните минути

Черно море - ЦСКА
Снимка: startphoto.bg
17:10, 24.02.2024
Чете се за: 02:42 мин.

Черно море стигна до драматичен успех над ЦСКА с минималното 1:0 в двубой от 22-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Попадение на Фернандо Каранга в началото на мача бе отменено заради засада след намесата на ВАР. Бразилецът получи жълт картон заради реакцията си срещу страничния съдия, а в средата на второто полувреме получи и директен червен картон заради грубо влизане в краката на съперников футоблист.

Домакините също останаха с 10 човека в края на двубоя когато Мазир Сула получи второ официално предупреждение.

Първото полувреме на срещата премина без сериозни възможности за гол, като в 10-ата минута Густаво Бусато се намеси добре, разчитайки центриране на гостите от десния фланг и така попречи на топката да попадне в нападателя на домакините Исмаил Иса.

Пет минути по-късно попадение на Фернандо Каранга бе отменено заради засада.

До края на полувремето чисти голови положения липсваха и двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.

Втората част на двубоя започна с равностойна игра в центъра на терена.

В 62-ата минута Матиас Фаетон бе заменен, като на негово място в игра се появи Данило Асприля, а минути по-късно Улаус Скаршем замени Марселино Кареасо.

В 71-ата минута Фернандо Каранга бе изгонен с директен червен картон за агресивно влизане в краката на противников футболист.

Двата отбора останаха с по десет души на терена, след като за втори жълт картон Мазир Сула от Черно море бе изгонен.

С блестящи спасявания се отличи стражът Густаво Бусато, който отрази далечен изстрел на Атанас Илиев.

В последвалия корнер домакините откриха резултата. Точен за "моряците" бе Живко Атанасов.

До края на мача ЦСКА потърси изравняване, но в крайна сметка срещата завърши при резултат 1:0 за Черно море.

С успеха си "моряците" застанаха на първото място във временното класиране с актив от 48 точки, докато ЦСКА е на трета позиция с 45 точки.

Срещата между Шоутайм Варна и Академик Пловдив не се проведе, причините са неизвестни