В групата на ЦСКА: Рома с рутинна победа в Запорожие

Моуриньо Рома
22:00, 30.09.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Рома победи Зоря Луганск с 3:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Двата тима са съперници на ЦСКА в турнира.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не срещнаха затруднения в гостуването на стадион “Славутич Арена” в Запорожие.

Стефан Ел Шаарауи откри резултата още в 7-ата минута, след като хладнокръвно преодоля вратаря на домакините. Той се разписва за четвърти път в последните 5 мача на тима в Европа.

След почивката Крис Смолинг удвои преднината за “римските вълци”. Едва 2 минути по-късно Тами Ейбрахам оформи крайния резултат в срещата с трето попадение. Англичанинът отправи прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата за 3:0. За първи път в историята на клуба двама англичани бележат в мач на Рома.

Италианският клуб оглави класирането в Група С с актив от 6 пункта. Зоря е последен без точки. ЦСКА е на 3-о място само с една точка, след като завърши 0:0 с Будьо/Глимт в София.