РЗИ в Хасково разполага с ваксината на "Пфайзер - Байонтек", която са предпочели повечето от хората, регистрирали се онлайн. От общо 1177, записали се за имунизация в информационната система, 855 са заявили желание за РНК ваксината, 253 нямат предпочитания, а останалите са избрали "Астра Зенека".
Наличните количества РНК ваксина ще стигнат до края на седмицата, след което, ако не бъдат получени допълнителни ваксини, ще се премине изцяло на "Астра Зенека".
7 са пунктовете в хасковска област за ваксиниране. Един от тях е имунизационния кабинет на РЗИ в Хасково, където днес са подадени заявления за ваксинация от 23 души.
20 от тях са пожелали РНК ваксина и ще бъдат имунизирани "Пфайзер - Байонтек".
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си