Валенсия измъкна успеха от Барселона 84:83 в испанското дерби на 15-ия кръг в Евролигата

Барселона Валенсия баскетбол Евролига
08:50, 24.12.2022
8424
Чете се за: 02:22 мин.

Валенсия изигра силна последна четвърт, за да измъкне успеха от Барселона 84:83 в испанското дерби на 15-ия кръг в Евролигата.

Джасиел Риверо отбеляза 16 точки за домакините от Валенсия. Боян Дублевич добави 14 и 6 борби. Джаред Харпър завърши с 11 точки и 5 асистенции.

Николас Лапровитола бе най-резултатен за Барселона с 28 точки и 7 асистенции. Ян Весели отбеляза 14. Никола Миротич и Кайл Курич завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Домакините имаха аванс от 3 точки на полувремето - 41:38. Барса започна по-добре третия период и чрез Никола Миротич обърна нещата в своя полза за 48:43. Валенсия нямаше намерение да се отказва и чрез Боян Дублевич стигна до преднина от 10 точки за 79:69. Николас Лапровитола и Никола Миротич намалиха пасива на Барса до 1 точка 15 секунди преди сирената. Крис Джоунс даде глътка въздух на отбора на Алекс Мумбру за 84:80 след три успешни наказателни удара. Далечен снаряд на Никола Калинич със сирената оформи крайното 83:84.

Валенсия има седем победи и осем загуби до момента и заема 11-о място в таблицата, каталунците имат 10 успеха и 5 поражения и са на четвърта позиция.

На 29 декември Валенсия гостува на Армани Милано, на 30 декември Барселона е гост на Цървена Звезда.

В друг мач снощи Анадолу Ефес записа победа като домакин след две поредни загуби в Евролигата. Отборът на Ергин Атаман не остави шансове на Панатинайкос след 88:69.

Армани Милано надигра Монако с 79:71 за пети успех този сезон, а Жалгирис Каунас записа осма победа, надделявайки над Байерн Мюнхен с 75:67.