Валенсия се наложи като гост на Севиля с 2:1 на старта на испанската Ла Лига

валенсия наложи гост севиля старта испанската лига
09:44, 12.08.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Валенсия се наложи над Севиля с 2:1 като гост в двубой от първия кръг на испанското футболно първенство. И трите попадения паднаха през второто полувреме на мача.

Муктар Диакаби отбеляза първия гол за гостите от Валенсия в 60-ата минута, а девет по-късно мароканският нападател на Севиля Юсеф Ен-Несири изравни за 1:1.

Домакините останаха с човек по-малко заради директния червен картон на французина Лоик Баде в 81-ата минута на срещата. Той фаулира откъсналия се в атака Уго Дуро. Гостите се възползваха от численото си превъзходство и в 88-ата минута влезлият като резерва 20-годишен испанец Хави Гера донесе победата с 2:1 за Валенсия. Пак Дуро имаше ключова роля в ситуацията, асистирайки за попадението на Гера.

На вратата на Севиля мароканският национал Ясин Буну, който е спряган за един от вратарите, към които Реал Мадрид има интерес след контузията на Тибо Куртоа.

Президентът на Севиля Пепе Кастро заяви, че клубът не е получавал никакво запитване за Буну от Реал. „Нямаме никакви оферти за Буну от друг отбор“, каза той.