Валенсия триумфира в 15-ото издание на „БУБА Къп Емануил Божков“, домакините от БУБА Баскетбол останаха 4-и

валенсия триумфира ото издание bdquoбуба къп емануил божковldquo домакините буба баскетбол останаха
17:28, 01.10.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Испанският Валенсия стана шампион в 15-ото поредно издание баскетболния турнир за момчета „БУБА Къп Емануил Божков“.

Състезателите на испанския колос завършиха без загуба надпреварата, като днес в последната си среща се наложиха над сръбския ФОКА (Крагуевац) – отново с категорична разлика с 95:31.

Втори, само с едно поражение, остана тимът на Виена Юнайтед, който днес надигра трудно Арис с 60:59.

Домакините от БУБА Баскетбол останаха на четвърто място, след като в последния си двубой от тазгодишното издание на турнира отстъпиха на Арис с 52:71.

Доскорошният капитан на мъжкия национален отбор на България Чавдар Костов награди най-полезните играчи в турнира, като наградата за MVP заслужи Алваро от Валенсия.

Никола Стоилов бе определен за най-добър в редиците на БУБА Баскетбол, Лазар Миланович бе най-полезен за тима от Крагуевац, Христос Бадис бе №1 за Арис, а Сухайб Осман – за Виена Юнайтед.

Бронзовите медалисти от Арис бяха наградени от гарда на Черноморец и националния отбор Евгени Хаджирусев, а изпълнителният директор на БФ Баскетбол Филип Виденов връчи сребърните медали на играчите от Виена.

Златните медали и купата на победителите баскетболистите на Валенсия получиха от мениджъра на отдел „Национални федерации и спорт“ към ФИБА Европа и легенда в женския баскетбол у нас - двукратната медалистка от олимпийски игри Радмила Василева-Търнър.

"Поздравявам всички участници, защото тук видях много перспективни деца. Също така поздравявам техните треньори за работа, която са свършили, и разбира се техните родители за това, че подкрепят децата си. Не на последно място искам да поздравя организаторите на турнира от БУБА Баскет за добрата организация и добрите условия!", обърна се Радмила Василева-Търнър към всички участници в турнира.

Германия триумфира в Купата на нациите по конен спорт
Арда удължи победната си серия след класика срещу Етър и излезе трети в Първа лига