Валентин Антов и Болоня бяха пометени от Аталанта

13:38, 26.04.2021
Чете се за: 00:30 мин.
валентин антов болоня бяха пометени аталанта

Българският национал Валентин Антов игра цял мач при тежкото поражение на неговия клуб с 0:5 като гост на Аталанта в среща от 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Възпитаниците на Синиша Михайлович така и не намериха отговор на това как да бъдат спрени нападателите на "бергамаските".

Тази победа изкачи Аталанта на 2-то място в подреждането на италианското първенство, докато Болоня остава на 12-та позиция.

На стадиона в Бергамо Руслан Малиновски откри резултата в 22-та минута, възползвайки се от чудесен пас с пета на Луис Муриел.

Самият колумбиец удвои аванса на домакините в 44-та минута, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Данило.

Веднага след почивката пък Йерди Схуутен остави Болоня с 10 човека, бивайки изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Кристиан Ромеро.

Между 57-та и 59-та минута Ремо Фройлер и Дуван Сапата бяха точни за Аталанта, правейки резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи Алексей Миранчук в 73-та минута.