Валентин Антов остана резерва при шампионатна победа на Монца

08:00, 20.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Монца

Монца победи Сасуоло като гост с 2:1 в първия мач от 36-ия кръг на Серия А. Доменико Берарди даде аванс на домакините, но гостите стигнаха до обрат с попадения на Патрик Чурия и Матео Песина.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в преден план. Натискът им се отплати в добавеното време на първата част, когато получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Армандо Ицо. Доменико Берарди изпълни точно 11-метровия наказателен удар. Той отбеляза 10-ото си попадение за сезона и се превърна в третия футболист, който бележи поне 10 гола в четири поредни сезона в Серия А, след Чиро Имобиле и Лаутаро Мартинес.

След почивката възпитаниците на Рафаеле Паладино възобновиха равенството. Самуеле Бириндели подаде успоредно на голлинията към Патрик Чурия, който стреля от движение за 1:1.

Нещата за Сасуоло се усложниха в 68-ата минута, когато Руан Тресолди получи втори жълт картон за остър шпагат в краката на Дани Мота и бе изгонен.

Футболистите на Монца се възползваха от численото си преимущество на терена в 3-ата минута на добавеното време. Капитанът на тима Матео Песина бе изведен в наказателното поле и с удар по диагонала оформи крайния резултат.

Монца заема 8-ата позиция в класирането с актив от 52 пункта. Сасуоло остава на 13-ото място в подреждането с 44 точки.

Лудогорец и ЦСКА излизат за последен път един срещу друг през кампанията в мач, който може да реши битката за титлата