За изпълнението си българката получи оценка от 13.433 точки, която я постави на четвъртото място

гимнастичката валентина георгиева подложи ямр следващата седмица
21:08, 15.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро (Египет).

За изпълнението си българката получи оценка от 13.433 точки, която я постави на четвъртото място, само на 16 десети от третата Дипа Кармакар от Индия. С най-добър резултат завърши севернокорейката Ан Чанг-ок с 14.050. Камил Рамусен от Дания остана трета с 13.500 точки.

За Георгиева това е първо състезание, след като се завърна след година и половина лечение на тежка травма. Възпитаничката на Филип Янев контузи тежко коляното си на 14 август 2022 година по време на финала на прескок на европейското първенство в Мюнхен. На 9 септември Георгиева претърпя операция заради увреждане на кръстни връзки и менискус.

Целта на Георгиева сега е добро представяне в 4-те световни купи през сезона, което може да й донесе квота за Олимпийските игри в Париж това лято.