Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа в Доха

Припомняме ви, че дотук през годината родната гимнастичка записа две втори и едно първо място в състезанията от престижната верига, като тези резултати ѝ помогнаха да спечели и квота за Олимпийските игри в Париж 2024

гимнастичката валентина георгиева подложи ямр следващата седмица
18:34, 17.04.2024

Българката Валентина Георгиева се класира за финала на прескок по време на надпреварата от Световната купа по спортна гимнастика в Доха, Катар.

Състезателката на Филип Янев влезе сред осемте най-добри на този уред с втори резултат - 13.316 точки, като пред нея се нареди единствено представителката на Панама Карла Навас с 13.916 точки.

Турнирът в Доха ще бъде последен за настоящата година от календара за Световната купа, като през настоящия сезон надпреварите от престижната верига служеха и като квалификации за Летните олимпийски игри в Париж 2024.

Припомняме ви, че Валентина Георгиева вече заслужи квота за най-големия спортен форум на планетата, а това стана факт след триумфа и на Световната купа в Баку в началото на месец март.

В момента пък фокусът на българската гимнастичка е насочен към предстоящото европейско първенство, което ще се проведе в Римини, Италия между 3 и 5 май.

Всевластието на Радев е прекратено, каза Венеция Ангова от ПП-ДБ
Двубой на ПСЖ от Лига 1 може да бъде преместен след класирането на тима за полуфиналите в Шампионската лига