Валентина Георгиева спечели сребро на прескок, а Еди Пенев взе бронз на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Един Пенев влезе като първа резерва на финала, но изигра силно своето съчетание на земя и беше оценен с 13.800 точки

гимнастичката валентина георгиева подложи ямр следващата седмица
16:09, 17.02.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Валентина Георгиева спечели сребърно отличие на финала на прескок, а Еди Пенев взе бронз на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро (Египет), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Българката получи средна оценка за двата си прескока 13.620 точки. Победителка стана Чан Ок Ан (КНДР) с 14.230 точки. За Георгиева това е първо състезание след година и половина отсъствие и претърпяна операция на коляното.

При мъжете Един Пенев влезе като първа резерва на финала, но изигра силно своето съчетание на земя и беше оценен с 13.800 точки. Пред него са само Сун-хюн Рю (Република Корея) с 14.070 точки, който стана шампион, и Диоргес Ескобар (Куба) с 13.900 точки.

В неделя България има още един финал на Световната купа в Кайро, след като Димитър Димитров се класира сред най-добрите осем на прескок.

Славия започна пролетния полусезон с класика над Берое
Нилс Хинтерман спечели спускането от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Квитфел