Хуан Хосе Рохо Мартин
15:42, 03.04.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Испанският Валядолид се разделя със старши треньора Хуан Хосе Рохо Мартин, съобщиха от клуба.

Решението на ръководството идва ден след поражението с 0:6 при гостуването на Реал Мадрид в 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Тимът на Валядолид заема 16-о място във временното класиране с 28 точки.

„Клубът напълно признава ролята, която изигра треньорът от момента на пристигането си, но с единствената цел да запази мястото си в елита, реши да поеме в друга посока. Решението бе много трудно заради всичко, което той значи за отбора“, се казва в изявлението на Валядолид.

Рохо Мартин остана начело на тима в 75 официални мача – 42 във втора дивизия, 27 в първа дивизия на испанския шампионат и 6 в турнира за Купата на краля. Той води състава в сутрешната тренировка днес, преди новината да бъде обявена.

Валядолид записа само една победа в последните си седем срещи в Ла Лига и се доближи сериозно до зоната на изпадащите.

Все още не е ясно кой ще води отбора до края на сезона.

Левски отстъпи на Марица с 1:2 в контрола