Ванеса Калоянова ще се бори за бронза на Европейското за младежи в Пловдив

ванеса калоянова бори бронза европейското младежи пловдив
Снимка: БФ Борба, Start-Photo
19:16, 09.03.2022

Ванеса Калоянова ще спори за бронза при най-тежките в категория до 76 килограма на Европейското първенство по борба до 23 години в Пловдив.

Българката загуби първия си мач от унгарката Бернадет Над с технически туш - 0:11, но в последствие Наги достигна до финала и изтегли Калоянова до мача за бронзовото отличие, в който тя ще излезе на тепиха срещу туркинята Мехтап Гюлтекин.

Другите три българки днес отпаднаха след ранни поражения. Ирена Бинкова беше елиминирана в категория до 55 килограма след загуба от унгарката Ерика Богнар с 0:10 в квалификациите.

При 68-килограмовите Сийка Иванова пък претърпя поражение на четвъртфиналите от германката Зофия Шефле с технически туш - 0:11, в 4:08 минута на мача и също отпадна.

Богнар и Шефле загубиха на полуфиналите и не успяха да изтеглят българките до репешажите за бронза.

Надпреварата в категория до 59 килограма беше с групова фаза, като Фатме Шабан първо беше туширана в 1:58 минута на схватката със защитаващата титлата си Анастасия Никита (Молдова), а след това във втория си двубой падна с технически туш - 0:10 точки, в 25-ата секунда на втората част от полякинята Магдалена Глодек и напусна турнира.

Прекъснат е токът в АЕЦ "Чернобил", Украйна иска временно спиране на огъня за ремонт
Министърът на отбраната: Въпросът за предоставяне на МиГ-29 на Украйна не стои на дневен ред