ВАР отмени гол и червен картон в нулевото реми между Локомотив Пд и Арда

арда разгроми локомотив пловдив вече сред изпадащите
Снимка: ПФК Арда (Кърджали)
19:21, 15.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Двубоят от 27-ия кръг на родния футболен елит между Локомотив Пловдив и Арда завърши при резултат 0:0 Мачът е първи от битката за плейоф, който дава правото на участие в бараж за европейските турнири. ВАР имаше ключова роля, след като отмени гол на Тонислав Йорданов и червен картон на Илко Пиргов.

Това бе дебют за новия наставник Александър Томаш, начело на пловдивчани. Сред зрителите на трибуните бяха националният селекционер Ясен Петров, легендите на "смърфовете" Христо Бонев и Георги Василев и бившият собственик на клуба Христо Крушарски.

През първото полувреме ВАР отмени гол на Тонислав Йорданов поради засада и червен картон на Илко Пиргов. Стражът на домакините бе санкциониран за единоборство с Ел Мами Тетах, но след намесата на ВАР съдията Димо Димов промени решението си.

След почивката двубоят бе двуостър, като ситуации имаше и пред двете врати. Лъчезар Котев и Христо Иванов шутираха, но Илко Пиргов отрази изстрелите им. Мартин Луков пък спаси удар по земя на Александър Василев, за да запази мрежата си суха.

Локомотив Пловдив и Арда спечелиха първите си точки в борбата за 7-ото място.

Депутатите се скараха и отхвърлиха предложенията за разплащане с пътните фирми (Обзор)