Васил Маринов остана седми в категория до 102 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести

Българинът зае седмата позиция с двубой от 381 килограма

Васил Маринов
Снимка: Startphoto.bg
17:06, 19.02.2024
Чете се за: 01:27 мин.

С двубой от 381 килограма Васил Маринов зае седмо място в категория до 102 килограма при мъжете на европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в София.

Българинът успя да направи по само един успешен опит и в двете движения, като вдигна само началните си тежести. В изхвърлянето той преодоля 173 килограма, а в изтласкването - 208. Това му отреди седмо място в първото движение и осмо във второто.

Шампион стана Яухени Циханцов от Беларус. Той постигна двубой от 398 килограма. Циханхов беше втори в изхвърлянето със 181 килограма, но първи в изтласкването с 217.

Другите две места на почетната стълбичка останаха за тежкоатлети от Армения. Самвел Гаспарян стана втори с двубой от 396 килограма (180 кг + 216 кг), докато с бронз завърши Гарик Карапетян със сбор пт 394 килограма (182 кг + 212 кг).

От 17:00 часа днес на подиума в "Арена София" излиза и последният български представител при мъжете. Това е Христо Христов, който ще вдига в категория до 109 килограма.

Изкоп на строеж застрашава паметник на културата във Варна, сигнализират граждани