Той призова протестиращите да спазват реда и да не блокират улици в София
"Правото на протест е основно, а спазването на реда – задължение и отговорност". Това пише във Фейсбук кметът на София по повод предстоящите протести срещу еврото, планирани от утре, 28 юни, до 8 юли.
Столичната община е съгласува провеждането на протест на пл. "Независимост" от 28 юни до 8 юли, в часовия диапазон между 18.00 и 21.00 ч., без да се затваря пътното движение и без изграждане на палатков лагер, съобщава Терзиев. Решението е взето в съответствие със Закона за събранията, митингите и манифестациите, след становища на всички компетентни институции.
"Организаторите са подали заявка за изграждане на сцена на пл. "Независимост" и паркиране на автобуси на участниците по бул. "Тодор Александров". Не е съгласувано изграждането на палатков лагер. Сигурността, опазването на реда и грижата за градската среда са отговорност на организаторите. При нужда, временна организация на движението може да бъде въведена само по преценка на СДВР и КАТ".
Демокрацията не значи безредие, пише още столичният кмет и призовава протестиращите да не пречат на останалите граждани, да не блокират града и да пазят реда.
С ден по-рано от планираното: Възстановяват движението по "Дунав мост" при Русе
На студено и без дърва - как в Русенски села платиха, но не получиха дърва за огрев?
Цените на борсата преди празниците - има ли поскъпване на сезонните плодове и зеленчуци?
БСП: Няма как този парламент да формира какъвто и да е тип правителство - ние не бихме участвали в никакви разговори
Парламентът се отказа да обсъди проектобюджетите на НЗОК и на държавата за 2026 г.
Общо 350 000 лева парична гаранция за свободата на Йордан Кателиев и Николай Стефанов определи съдът