Вавринка преодоля Накашима, за да се класира за четвъртфинал в Базел

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:30, 28.10.2022
стан вавринка отказа участие sofia open

Стан Вавринка се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Базел, след като надделя над Брандън Накашима с 6-4, 5-7, 6-4 за близо два часа и 15 минути здрава битка.

Трикратният шампион от Големия шлем поведе в резултата след един-единствен пробив, дошъл в деветия гейм. Той дръпна с брейк и във втората част, но този път американецът го върна в последния възможен момент. Накашима направи нов пробив преди влизането на сета в тайбрек и вкара мача в решителна трета част. В нея обаче Вавринка повтори упражнението от откриващия сет и след пробив в деветия гейм, сервира комфортно за крайната победа. В спор за място на полуфиналите той ще играе с шестия в схемата Роберто Баутиста-Агут.

Шампионът на турнира в Стокхолм миналата седмица - Холгер Руне продължи със силната си игра и в Базел. Руне постигна чист успех над Юго Умбер от Франция. Датчанинът ще играе с Артур Риндеркнех на четвъртфиналите.

Какви са вариантите за съставяне на редовен кабинет - анализ на Евелина Славкова и Христо Панчугов