13:28, 25.04.2021
Чете се за: 00:30 мин.
вернер накрая отпуши донесе ценни точки челси
Снимка:

Германският нападател вкара единственото попадение за лондончани при успеха им с 1:0 като гост на Уест Хям Юнайтед в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Отборът на Томас Тухел изигра едно много силно първо полувреме и логично стигна до гола в 43-та минута когато Бен Чилуел намери непокрития Вернер в наказателното поле и от близка дистанция германеца отбеляза за 1:0.

След почивката "чуковете" на Дейвид Мойс потърсиха изравнителното попадение , но амбициите им бяха попарени в 82-та минута, когато след преглед с ВАР главният арбитър Крейг Кавана изгони с директен червен картон Фабиан Валбуена.

Така в класирането Челси вече е еднолично на четвъртата позиция с 58 точки, на една от третия Лестър, и на три пред днешния си съперник.

Ливърпул, Тотнъм и Евертън пък също имат своите амбиции да се намесят в борбата за топ 4 при оставащи само пет кръг до края на сезона.