Везенков най-резултатен при победа на Олимпиакос

Александър Везенков
21:48, 07.11.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпиакос победи Перистери с 93:67 точки в мач от 6-ия кръг на гръцкия баскетболен елит. Родният състезател Александър Везенков се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки, 10 борби и 1 асистенция за победата на своя тим.

Единственият случай, в който домакините имаха преднина в мача бе при резултат 2:0. След това гостите наложиха натиск и изградиха преднина от 18 точки още през първата част, след важни кошове от страна на Александър Везенков. На почивката играчите на Георгиос Барцокас също водеха с 18 пункта при резултат 44:26.

След паузата стрелбата на гостите нарасна до 48.6%. В заключителните 10 минути преднината на Александър Везенков и компания стигна впечатляващите 30 пункта при резултат 90:60. Триумфът дойде при резултат 93:67.

Олимпиакос е лидер в класирането с 5 победи. Перистери е 10-и с актив от 2 победи и 3 загуби.