В интервю за една от най-големите световни медии - Евронюз вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова заяви, че България отново ще разчита на българските туристи за зимния сезон.
"Разчитаме отново на нашите сънародници, както и на туристи от съседните страни, които могат да дойдат с кола", казва в интервюто Николова.
Според нея към момента има 70% спад в резервациите, а финансовите загуби са огромни.
"Преди пандемията приходите в сектора растяха с големи темпове. През 2019 г. приходите от зимен туризъм надхвърлят един милиард лева", коментира вицепремиерът Николова.
Целия материал на Евронюз може да видите ТУК
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван