Първа реакция от президентската институция на връщането на парламентарната група на МЕЧ. Вицепрезидентът Илияна Йотова определи действията на Киселова като правилни. Според нея решението на Конституционния съд е стабилизирал управлението. Коментара си вицепрезидентът направи при отбелязването на 112 години от Одринската епопея.
"Аз не крия задоволството си от това, че беше разрешена една много сериозна криза. Криза в няколко аспекта и по отношение на процедура, и по-отношение на парламентаризма, и по-отношение на политическите взаимоотношения в страната. По начина, по който се разреши от гледна точка на процедурата, г-жа Киселова е била изключително права. Аз не искам да бъда съдник, но като гражданин, не може да не ме притеснява фактът, че очевидно правилникът в един момент се оказва по-силен от Конституцията. Веднага след решението на КС, аз смятам, че с това решение правителството в страната е още по-стабилно от гледна точка на мнозинството от преди.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста