Виктор Киплангат триумфира в маратона на световното първенство по лека атлетика

Виктор Киплангат
14:18, 27.08.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Виктор Киплангат от Уганда спечели титлата в маратона за мъже на световното първенство по лека атлетика в Будапеща, след като се откъсна от водачите късно в състезанието и записа време от 2:08.53 часа.

Зад Киплангат финишира израелецът Мару Тефери с 19 секунди пасив, а етиопецът Леул Гебресиласе взе бронзовия медал в жегата в Унгария. Именно заради нея 24 лекоатлети не успяха да покрият маратонската дистанция.

"Днес беше много топло и не беше лесно, но аз бях напълно подготвен за такива условия. Заради това имах сили да атакувам първото място в края", заяви Киплангат, цитиран от АП.

Световното първенство първенство по лека атлетика ще завърши тази вечер със седем финала. Вечерната сесия ще бъде излъчена пряко по БНТ 3 от 21:00 часа.