Виктория Томова допусна загуба във втория кръг на тенис турнира в Токио

Първата ни ракета отстъпи пред Диана Шнайдер в два сета.

дъжд отложи мача виктория томова сеул
09:23, 23.10.2024

Виктория Томова претърпя поражение от Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио WTA 500 на твърди кортове с награден фонд от 922 573 долара.
20-годишната Шнайдер бе поставена под номер 6 в схемата на турнира. В първата среща в японската столица 49-та в света българка отстрани шампионката от миналата година Вероника Кудерметова.

Мачът започна чудесно за Томова, която направи два пробива при първите две подавания на рускинята и поведе с 2:1 гейма. След това обаче намиращата се на 16-а позиция в световната ранглиста Шнайдер спечели пет поредни гейма и затвори първата част.

Във втория гейм рускинята се откъсна след пробив в четвъртия гейм за 3:1 който след това затвърди, а след това направи и още един за крайното 6:2 след 76 минути игра.

И двете състезателки записаха по 2 аса, като Томова записа и 3 двойни грешки на сервис срещу 2 за съперничката си.

Рускинята обаче спечели 80 процента от точките на първи сервис срещу 54 за Томова, като бе много по-ефективна при ретурите с 54% успеваемост.

В следващия кръг Шнайдер ще играе срещу победителката от двубоя между японката Саяки Ишии и туркинята Зайнеп Сонмез, като и двете стигнаха дотук след участие в квалификациите.

Виктория Томова спечели 60 точки от участието си на турнира в Токио, както и 13 590 долара от наградния фонд.

Качествени ли са млечните продукти в магазините - спор между БАБХ и "Активни потребители"
Голямо количество наркотици и оръжие откриха в частна къща край Средец (СНИМКИ)