Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите в Ийстбърн

Виктория Томова
14:37, 23.06.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстборн от категория WTA 500 с награден фонд от 758 хиляди щатски долара.

Българката отстъпи с 2-6, 1-6 от №26 в световната ранглиста Камила Джорджи от Италия. Срещата продължи 64 минути.

Виктория Томова започна страхотно и поведе с 2-0 гейма, но загуби следващите девет гейма. Българката намали изоставането си на 1-3 във втория сет, но загуби следващите три гейма.

Преди този мач Томова постигна страхотни победи над №37 в световната ранглиста Шелби Роджърс от САЩ и Кирстен Флипкенс от Белгия.

Със доброто си представяне Томова заработи 100 точки за световната ранглиста и 17 775 долара от наградния фонд. Така Вики ще се изкачи до №112 в света.

През следващата седмица Томова ще играе в основната схема на "Уимбълдън".