Виктория Томова отпадна в първия кръг в Бирмингам

18:07, 21.06.2023
виктория томова триумфира титлата сарагоса

Ракета №1 на България в женския тенис Виктория Томова загуби срещата си от първия кръг на турнира на трева от сериите WTA 250 в Бирмингам, Великобритания.

Припомняме ви, че Томова намери място в основната схема като "щастлива губеща", но за съжаление не успя да се възползва от получения шанс и отстъпи в два сета на чешката квалификантка Тереза Мартинцова - 1:6, 3:6.

Мачът започна трудно за българката, която загуби първите четири гейма в срещата и до края на първия сет взе само един гейм за крайното 6:1 в полза на Мартинцова.

Във втората част най-добрата ни тенисистка навакса пробив пасив, за да стигне до равенството при 3:3, но впоследствие не успя да спечели нито един гейм до края и така Тереза Мартинцова се поздрави с крайната победа след час и 21 минути на корта.

По този начин чехкинята записа третия си последователен успех на тревните кортове в Бирмингам, а в спор за място на четвъртфиналите ще играе срещу поставената под №1 в основната схема нейна сънародничка Барбора Крейчикова, която пък се наложи с 6:3, 6:3 над квалификантката от Испания Кристина Букша.

Избраха членовете на парламентарната комисия по външна политика, Бойко Борисов влиза в състава ѝ