Виктория Томова победи бивша №5 в света във Валенсия

виктория томова стартира загуба сезона клей
Снимка: БФ Тенис
16:14, 07.06.2022

Първата ракета на България Виктория Томова победи бивша №5 в световната ранглиста по тенис Сара Ерани от Италия на турнира на клей от сериите УТА 125 във Валенсия (Испания) с награден фонд 115 хиляди долара. Българката се наложи с 6-4, 6-3 за 103 минути игра. Италианката е 181-а в класацията на WTA в момента, на 50 места зад Томова.

Вики започна лошо срещата и изостана с 0-3. След това Томова обаче спечели шест от следващите седем гейма, а с това и първата част с 6-4.

Във втория сет българката отново изостана в началото с 0-2. Томова успя да изравни за 2-2, а след 2-3 направи серия от четири печеливши гейма за 6-3.

Така българката записа първи успех в третия си мач срещу съперничката, с което заработи 2000 долара и 15 точки за световната ранглиста, За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от двубоя между поставената под №2 Варвара Грачова (Русия) и Рената Сарасуа (Мексико).

Прокуратурата с идея за разяснителна кампания сред децата заради инциденти с волтови дъги