Виляреал съхрани шансове за участие в Шампионската лига след разгром над Еспаньол

виляреал съхрани шансове участие шампионската лига разгром еспаньол
23:55, 27.04.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Виляреал победи гостуващия Еспаньол с 4:2 в мач от 31-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Хавиер Пуадо откри резултата за гостите в края на първото полувреме, а Етиен Капуе в 53-ата и Даниел Парехо в 63-ата направиха обрат за "жълтите". Парехо изпълни дузпа за домакините, пропусна, но при добавката не сгреши за 2:1. Хоселу изравни за Еспаньол в 73-ата, но Виляреал стигна до успеха с голове на Николас Джаксън в 80-ата и Етиен Капуе в третата минута на добавеното време на двубоя.

Гостите останаха с 10 души в последните секунди, след като Експосито получи червен картон.

С успеха Виляреал съхрани шансовете си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като се изкачи на петото място с 50 точки актив. Еспаньол удължи серията без победи на осем мача и заема предпоследната позиция в класирането с 28 точки.