винъс уилямс отпадна първия кръг ролан гарос
19:42, 27.05.2019
Чете се за: 00:57 мин.
Тенис

Винъс Уилямс приключи още в първия кръг 22-ото си участие на Откритото първенство по тенис на Франция. Финалистката от 2002 година загуби с 3:6, 3:6 срещу поставената под номер девет в основната схема Елина Свитолина.

Двубоят продължи едва 73 минути, а 38-годишната американка загуби още в дебютния си мач в Париж за четвърти път през последните седем сезона.

Уилямс допусна пробиви в седем от нейните общо девет гейма, в които изпълняваше начален удар.

Украинката постигна лесна победа, възползвайки се от 34-те непредизвикани грешки на Винъс Уилямс.
Във втория кръг на "Ролан Гарос" Елина Свитолина ще се изправи срещу своята сънародничка Катерина Козлова, която отстрани квалификантката Бернарда Пера (САЩ) след успех с 6:2, 7:6 (5).
Втората поставена в основната схема Каролина Плишкова спечели лесно с 6:3, 6:2 срещу американката Мадисън Бренгъл.

Чехкинята реализира 36 печеливши удара и се възползва от седем от общо осемте си възможности за пробив при сервис за Бренгъл.

Във втория кръг Каролина Плишкова ще се изправи срещу Кристина Кучова. Словашката квалификантка победи с 6:4, 6:2 опитната рускиня Светлана Кузнецова, шампионка от "Ролан Гарос" през 2009 година.

Поставената под номер 7 и финалистка от миналия сезон Слоун Стивънс се класира трудно за втория кръг на Откритото първенство на Франция след победа с 6:3, 7:6 (4) над Мисаки Дой. Следващата съперничка на американката е Сара Тормо. Испанката победи с 6:1, 5:7, 6:2 Алисън ван Ойтванк (Белгия).

Шампионката от 2016 година и номер 19 в схемата Гарбине Мугуруса от Испания се наложи след обрат 5:7, 6:2, 6:2 над американката Тейлър Таунзенд.

Испанската тенисистка ще срещне Йохана Ларсон, след като шведката елиминира Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:3, 6:4.

Чете се за: 01:17 мин.
Александър Василев и Иван Иванов се класираха за втория кръг на турнир от ITF в София
18:49, 13.08.2024
Румен Радев: Резултатите от изборите не опрощават политически грехове