ВК ЦСКА откри новия сезон с чист успех над Добруджа 07

20:06, 14.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.
цска откри новия сезон чист успех добруджа

Волейболният ЦСКА започна по отличен начин новия сезон в родното първенство, след като надигра с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) у дома състава на Добруджа в първи двубой от новия шампионат.

В своята зала "Васил Симов" "червените" доминираха от началото до края и напълно заслужено откриха новата си кампания с чиста победа.

Срещата започна равностойно, но в средата на първия гейм страхотна серия от начален удар на Влади Станков помогна на домакините да спечелят пет поредни точки и да поведат с 20:15. До края момчетата на Сашо Попов запазиха аванса си, за да затворят частта след 25:21 в тяхна полза.

Във втория гейм ситуацията се разви по сходен начин. Гостите от Добрич бяха равностойни до 11:10, когато на сервис застана Александър Симеонов и помогна на домакините да направят поредица от 6 точки, с която да отворят солидна разлика при 17:10. В следващите минути ЦСКА продължи да доминира и след 25:15 удвои преднината си в резултата.

В третия гейм Добруджа даде най-сериозен отпор на "червените", но въпреки това домакините не допуснаха изненада и след 25:22 сложиха точка на спора.

Завърналият се в редиците на ЦСКА диагонал Димитър Димитров стана най-резултатен за победата с 21 точки (4 аса, 3 блока), а хърватският център Иван Михал се отличи с 11 точки (4 блокади). За Добруджа 07 пък Жулиен Георгиев записа 20 точки (1 блок).

Елитон: Организацията и тренировките в ЦСКА 1948 са на много високо ниво