Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) гостуват в Шампионска лига днес на румънския КСМ Търговище (Търговище). Двубоят е последен в груповата фаза на Шампионската лига, а срещата започва в 18:00 часа б.в. в зала "Търговище" в румънския град Търговище.
В последния си мач в Шампионската лига маричанки загубиха като домакин на полския шампион Група Азоти Хемик (Полице) преди седмица. КСМ Търговище също допусна поражение като домакин на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).
В другия мач днес от групата на Марица Хемик (Полице) посреща Еджзаджъбашъ.
Преди последните мачове в група Е класирането вече е ясно и не може да претърпи промяна след днешните срещи. Еджзаджъбашъ печели групата – тимът е с 15 точки, втори остава Хемик (Полице), които са с 10 точки, трети са КСМ Търговище с 5 точки, а Марица е без спечелена точка на четвъртото място.
Първият двубой между Марица и Търговище в Пловдив завърши с успех за румънките с 3:0 гейма.
През изминалия уикенд маричанки загубиха за първи път от почти 8 години в българското първенство след голяма драма срещу ЦСКА (София) като гост с 2:3 гейма. КСМ Търговище победи у дома с 3:0 гейма Аргеш Волей (Питещи) в среща от волейболния елит на Румъния.
В класирането маричанки са първи с актив от 25 точки, а КСМ Търговище е на второто място в Румъния с 34 точки.
Какво заяви старши-треньорът на Марица Борислав Крачанов преди двубоя – виж ТУК.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok