ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Владимир Зографски остана 45-и във втория старт в Осло

Чете се за: 01:22 мин.
Спорт
владимир зографски преодоля квалификациите първия старт четирите шанци
Слушай новината

Българският ски скачач Владимир Зографски завърши на 45-о място в състезанието за Световната купа, което се проведе в ски-центъра "Холменколен", кръстен на едноименния квартал на норвежката столица Осло.

Зографски направи скок от 111.0 метра на голямата шанца, който му донесе 92.1 точки, които се оказаха недостатъчни за попадане сред първите 30, които получават право да скачат във втория кръг.

По този начин 28-годишният самоковец не успя да подобри резултата си от вчерашния ден, когато остана 43-и.

Победител в днешното състезание пък стана Даниел-Андре Танде от Норвегия. Роденият в Нарвик ски скачач беше 4-ти след първите опити, но с най-добър резултат при вторите опити се изкачи на върха в подреждането, за да запише своята осма победа за Световната купа и втора в Осло след 2018 година.

До него на почетната стълбичка място намериха още Анже Ланишек от Словения и Щефан Крафт от Австрия.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?