Влахович прати Ювентус на полуфинал за Купата на Италия

влахович прати ювентус полуфинал купата италия
01:02, 11.02.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Ювентус е последният полуфиналист в турнира за Купата на Италия. В двубой от четвъртфиналите на надпреварата, "бианконерите" се наложиха с 2:1 като домакини на Сасуоло.

Срещата започна отлично за състава на Мисимилиано Алегри, който откри резултата в 3-ата минута, чрез Пауло Дибала, който с удар от ждроб около точката за изпълнение на дузпа направи безпомощен стража на гостите.

Сасуоло възстанови равенството за 1:1 в 24-ата минута. Траоре от състава на "черно-зелените" нахлу в наказателното поле на домакините, нагласи си топката на десния крак и с фалцов удар по диагонала реализира в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Матия Перин.

В 88-ата минута новото попълнение на "Старата госпожа" Душан Влахович получи топката по левия фланг, напредна до аутлинията и се отскубна елегантно от опеката на бранител на Сасуоло. Нападателят на Юве нахлу в наказателното поле и стреля, а топката се отби в гърба на Руан Тресолди и влетя за втори и решителен път в мрежата на гостите.

В 1/2-финалите отимът на Масимилиано Алегри ще се изправи Фиорентина.