Водачката в схемата Джесика Пегула стартира с победа на тенис турнира в Сеул

Петата поставена София Кенин отстъпи на 162-та в ранглистата представителка на домакините Су Джион Джан с 1-6, 4-6.

Джесика Пегула
09:46, 10.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Джесика Пегула стартира с победа участието си на тенис турнира в Сеул, Южна Корея, след като се наложи над Виктория Хрунчакова с 6-2, 6-4 за час и десет минути игра.

За Пегула предстои изцяло американски сблъсък с Ашлин Крюгер на осминафиналите.

В друг двубой, петата поставена София Кенин отстъпи на 162-та в ранглистата представителка на домакините Су Джион Джан с 1-6, 4-6. 28-годишната южнокорейка, 162-а в света в момента, спечели девет от първите 11 гейма по пътя си към дебютен успех над състезателка от топ 30 на световната ранглиста в кариерата си. Във втория кръг Джан ще срещне Емина Бектас (САЩ).

Шампионката през 2017 година и финалистка през миналия сезон Елена Остапенко (Латвия) пропусна мачбол и отпадна от турнира след загуба от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Дайон Бак с 6:3, 1:6, 6:7(4).

21-годишната Бак, 569-а в класацията на WTA, поднесе изненадата срещу втората поставена и 13-а в света Остапенко, след като навакса пасив от 2:5 гейма в решителния трети сет, а при 5:6 отрази и мачбол при собствен сервис, след което в тайбрека взе равен аванс от 3:1 точки и не допусна да бъде застигната.

Следващата съперничка на Бак ще бъде Кимбърли Бирел (Австралия), която отстрани квалификантката Сакия Викъри (САЩ) с 6:4, 6:4.

Рускинята Екатерина Александрова, трета поставена, продължава защитата на титлата си след успех вчера над японката Маи Хонтама с 6:3, 6:1. Във втория кръг тя ще играе срещу белгийката Янина Викмайер.

Картички с имена на глаголица изработват в бургаския Исторически музей
Асен Василев: Корупцията у нас е пуснала дълбоки корени и борбата ще е трудна и продължителна