122 мм корозирал артилерийски снаряд с взривател беше обезвреден от сили на армията. Боеприпасът е открит на 24 януари под моста на река Омуровска в село Братя Даскалови, област Стара Загора.
Операцията е извършена от Специализиран екип от батальона за защита на силите – Стара Загора, от състава на Втора механизирана бригада, с ръководител капитан Йорданов Йорданов.
Екипът е разузнал, транспортирал и унищожил боеприпаса на учебен полигон "Люляк"
След изпълнение на задачата специализираният екип беше задействан отново за разузнаване на новооткрит боеприпас в коритото на река Бедечка, западно от старозагорския квартал "Самара".
Военнослужещите действаха на основание отправено искане на главния секретар на МВР и по заповед на командира на Сухопътните войски.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър