Специализиран екип от 42-ри механизиран батальон от състава на Втора механизирана бригада – Стара Загора беше задействан днес за изпълнение на задачи по разузнаване и обезвреждане на боеприпас, открит в землището на гр. Стралджа, област Ямбол.
При извършения оглед военнослужещите са установили, че това е изстрел ПГ-9 с взривател.
Боеприпасът е унищожен при спазване на всички мерки за безопасност. Специализираният екип е действал под ръководството на капитан Димитър Дренски.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"