Волейболистите до 17 г. не успяха срещу Испания на старта на световното в София

Момчетата на Теодор Богданов стартираха с грешна стъпка

Снимка: start-photo.bg
19:42, 24.08.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Българският национален отбор за юноши до 17-годишна възраст стартира с грешен ход своето участие на световното първенство в София. Волейболистите на Теодор Богданов отстъпиха пред Испания с 1:3 гейма (25:20, 25:21, 19:25, 20:25) в мач от група А, който се изигра в зала „Левски София“.

За Богданов това бе официален дебют начело на българите. Младите „лъвове“ показаха добре лице само във втория гейм и това се оказа достатъчно да загубят от испанците на старта на Мондиала в българската столица. Утре (неделя) българският тим ще срещне Китайко Тайпе от 17:00 часа, докато „фуриите“ ще играят с Мексико 4 часа по-рано.

Испанците взеха предимство още в средата на първия гейм и до неговия край не срещнаха проблеми поведат с 1:0 в общия резултат след 25:20. Втората част стартира равностойно и нито един от двата тима не успя да вземе надмощие, но постепенно българите наложиха волята си за 25:21 и 1:1 в геймовете.

Сценарият се повтори до известна степен и в хода на третата част. В този момент „фуриите“ демонстрираха много повече стабилност и аргументи, за да спечелят гейма с 25:19. Въпреки че „Ла Фурия“ дръпна на старта и на последната част, младите „лъвове“ докараха нещата до равенство. След това испанските волейболисти си изградиха солидна преднина, която не изпуснаха до края.

Александър Добрев бе най-резултатен за българите с 16 точки. Димитър Пейчинов има 14.

Рафаел Тугорес блесна за победителите с 21 точки. Уго Рубио заби 15, Сесар Камачо се отчете с 12.

Чете се за: 01:42 мин.
Арсенал си тръгна щастлив от "Вила Парк"
22:11, 24.08.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Томислав Стипич: Никога не съм изпадал в такава ситуация
21:43, 24.08.2024
Александър Тунчев: Когато си победил Левски или ЦСКА, това винаги остава в историята
20:50, 24.08.2024
Баскетболните национали на колички се бориха, но загубиха последния си мач във Виена
20:14, 24.08.2024
Чете се за: 01:17 мин.