Волейболистите на Дея спорт (Бургас) с категоричен успех на старта на Суперлигата

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:49, 17.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
дея спорт надигра цска дома волейболната суперлига

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) тръгнаха с категоричен успех в Суперлигата, след като надиграха като домакини Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0. Бургазлии спечелиха в зала "Младост" след 25:19, 25:19 и 26:24. В следващия кръг на 23 октомври Дея играе с Монтана, който победи тима на Левски София като гост с 3:2. Сините поведоха в резултата след успех в първия гейм с 25:22, но Монтана успя да изравни след 25:17. Последва драматичен трети гейм, който домакините затвориха при резултат 33:31. Монтана изравни след 25:14, и в последвалия тайбрек измъкна крайната победа след 15:13.

В друг мач от първия кръг ЦСКА надигра категорично Добруджа 07. "Червените" спечелиха в три гейма в зала "Васил Симов" след 25:18, 25:15, 25:22.

Днес ще се изиграе още една среща от шампионата мъжете. Марек Юнион Ивкони приема завърналия се в елита тим на Черно море, воден от новия си треньор Пламен Христов.

Утре е последният двубой от първия кръг. В него се срещат Нефтохимик 2010 и Пирин.