Волейболистките на ЦСКА спечелиха турнира за Купата на България за девойки под 18 години

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
15:05, 15.05.2023
волейболистките цска спечелиха турнира купата българия девойки години
Снимка: фейсбук страница на ВК ЦСКА

Волейболистките на ЦСКА спечелиха турнира за Купата на България за девойки под 18 години. Надпреварата се проведе в столичната зала „Васил Симов“. В турнира участваха четирите най-добри тима, спечелили своите квалификационни турнири и добили директни квоти финалите за Държавното първенство за тази възраст – ЦСКА, Марица, Левски и ЦПВК. Три отбора завършиха с по две победи, като спечелените точки определиха крайното класиране.

В последния си мач армейките се наложиха над Марица с 3:0. ЦСКА е първият клуб с този трофей, след като през тази година се проведе дебютно издание на турнира за Купата на България за девойки под 18 години.

Отборът на ЦПВК завърши на второто място, Марица е на третата позиция, а на 4-то място е тимът на Левски.