Волейболните национали до 19 г. завършиха пети на световното първенство

волейболистите години върнаха победния път световното първенство вече осминафиналите
Снимка: БФ Волейбол
21:45, 11.08.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Българският национален отбор по волейбол е на пето място в света! Воденият от Мирослав Живков тим заслужи отличното постижение с победа над Белгия на Мондиала за мъже до 19 г. в Аржентина. Родните национали триумфираха с 3:1 (25:23, 21:25, 25:9, 25:22).

Българските състезатели имаха сили и за повече на турнира, но изключително натоварената програма и тежките мачове не им позволиха да стигнат до двубоите, които определят медалите.

България спечели първия гейм срещу Белгия в мача за петото място. Дълго време играта беше повече от равностойна. При 13:13 българите взеха шест поредни точки и дръпнаха сериозно. Белгийците обаче отвърнаха на удара с подобна серия. След 23:23 българите спечелиха две поредни точки и гейма.

Втората част беше на страната на „червените дяволи". През повечето време не стояха по-добре на терена и логично печелиха повече точки. Благодарение на по-голямото постоянство изравниха резултата.

В третия гейм България толкова силно заигра, че Белгия въобще не показа отпор. Серия от шест поредни точки узакони успеха с 25:9.

В четвъртата част белгийците се взеха в ръце и отново стана шоу за публиката. Точките се разменяха в двете посоки и интригата дълго време беше жива. Най-важната стъпка дойде при 19:19, когато три успешни атаки доближиха българите до победата. Белгийците не се даваха и стопиха аванса до 23:22. Тогава обаче дойде и първият мачбол. Топка в аут и България стана пета сила в света.

Украйна няма да използва крилати ракети на руска територия, заяви външният министър Кулеба
Тонислав Събев завърши шести във финала на 50 метра бруст на европейското първенство по плуване до 23 г.