Български национален отбор по волейбол за мъже пд 17 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
10:37, 27.07.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17 години продължава да бъде №1 на европейското първенство в Подгорица. Отборът на Десислава Величкова спечели още една победа, този път срещу домакина Черна гора – 3:0 (25:16, 25:12, 25:12).

Младите българите влизат във финалната четворка като най-добрия тим от двете групи.

В нито един от геймовете черногорците не успяха да затруднят българския тим. В първата част те бяха малко по равностойни и България спечели с 25:17. Втората част беше още по-убедителна – успех с 25:12. Третият гейм беше също така доминиращ за родния тим, който приключи мача с 25:12.

В четвъртък, 27 юли, България завършва груповата фаза с двубой срещу Гърция. Той обаче не може да промени факта, че тимът ще завърши на първо място в групата. В нея България постигна 6 победи и загуби само един гейм. На второ място остана Белгия.

В зависимост от последните мачове в другата група в полуфинала тимът на България ще се изправи срещу Испания, Италия или Полша.

Сняг заваля на Мусала (ВИДЕО)
Още два медала за България на европейското първенство по бокс за юноши и девойки