Волейболните националки до 17 г. допуснаха трета поредна загуба на европейското първенство

Български национален отбор по волейбол за жени под 17 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
22:00, 18.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България допусна трета поредна загуба на европейското първенство по волейбол за девойки до 17 години и почти няма шансове да се класира на полуфиналите. Шампионатът се провежда във Върнячка баня (Сърбия).

Тимът, воден от Владислав Тодоров, трябваше да победи задължително домакина Сърбия днес и да се надява на загуба на Италия срещу Нидерландия по-късно днес, за да продължи напред. Националките отстъпиха с 1:3 (25:17, 19:25, 20:25, 18:25) и сега трябва да надяват на две загуби на италианките, които са втори във временното класиране.

Българките се бориха, но след втората част Сърбия контролираше напълно ситуацията на терена, а те не успяваха да ги догонят в резултата. Съперникът се радваше на сериозна подкрепа от трибуните, но родният тим също имаше своя агитка в залата.

Националният тим спечели 10 поредни точки за 11:7 в първата част, която спечели с 25:17. В следващите три гейма обаче Сърбия игра по-добре и след 25:19, 25:20 и 25:18 стигна до успеха

Вяра Парапунова се отличи с 10 точки, Една Тодорова с 8, а Божидара Арнаудова добави 7. Тимът завърши с 9 точки от начален удар, но само 6 срещу 16 за Сърбия от блокада.

Националките са на трето място в класирането с 3 победи и 3 загуби. В последния мач от груповата фаза те излизат срещу Полша утре от 13.00 българско време.

Президентът: Левски ни показва, че свободата е постижима само ако бъде осъзнат избор