Волейболните националки до 19 г. завършиха осми на световното първенство

Български национален отбор по волейбол за жени до 19 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
16:08, 11.08.2023

България зае престижното осмо място на световното първенство по волейбол за жени под 19 години. В Осиек родните националки загубиха последния си мач от турнира срещу Бразилия с 1:3 гейма (23:25, 16:25, 27:25, 19:25).

В първия гейм двубоят беше много равностоен. Българките имаха преднина накрая, но не успяха да го затворим. Във втората част ситуацията беше изцяло в полза на Бразилия. Съперникът се възползва от грешките и поведе с 2:0.

Третата част даде надежда на България да си тръгне с победа от Мондиала. Много обрати, много драма и накрая спечелиха гейма с 27:25. За съжаление импулсът от успеха не даде достатъчно сили на българките, за да направят пълен обрат. В четвъртия гейм Бразилия отново спечели с 25:19.

Осмото място на световно първенство е поредният успех на българския волейбол при подрастващите през годината.