Волейболните ни национали до 18 години загубиха първата контрола с Италия

Снимка: БФ волейбол
11:44, 29.12.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 18 години загуби първата контрола от Италия в поредния минилагер. Българите отстъпиха с 0:5 (22:25, 19:25, 17:25, 22:25, 19:25) от "адзурите", като приятелският мач има статут на двустранна игра.

Двубоят се игра в Рим и продължи час и 55 минути. За "трикольорите", водени от Десислава Величкова, това е част от подготовката за 2024 година, когато за България предстои домакинство на европейско първенство и участие на световно първенство.

Треньорите на двата отбора се разбраха да изиграят пет гейма. Съперниците ще се срещнат още два пъти - в петък и събота.

"Видяхме до къде сме стигнали и върху какво трябва да работим. Италия е много по-напред от нас в подготовката. Отборът им се готви повече от месец за квалификацията, която започва на 3 януари. Контролата е изключително полезна за момчетата ни, за да видим какво ни е нивото в момента", коментира Величкова.

Защо втори щат бойкотира Тръмп за изборите?