Волейболните ни национали под 19 год. загубиха от Бразилия в приятелски турнир, но са на финал

волейболните национали год загубиха бразилия приятелски турнир финал
Снимка: БФ волейбол
08:36, 30.07.2023

Мъжкият национален отбор на България по волейбол под 19 г. загуби с 2:3 (18:25, 25:23, 24:26, 25:14, 13:15) от домакина Бразилия в мач от приятелския турнир, в който участва тази седмица. Въпреки това националите ни се класираха за финала на надпреварата.

Състезателите на треньора Мирослав Живков ще се изправят в спор за първото място срещу Иран, който вече победиха с 3:0 в началото на надпреварата.

Именно категоричните успехи преди това, включително 3:0 над клубния гранд Сеси, помогнаха на България да стигне до двубоя за трофея. Преди това Бразилия ще играе срещу Сеси за третото място.

Двубоят срещу Бразилия се игра пред пълни трибуни, които видяха волейбол на много високо ниво. Само в първия и четвъртия гейм съперниците си размениха лесни победи. Първо бразилците спечелиха с 25:18, а после българите изравниха за 2:2 с още по-убедителното 25:14. Останалите три части завършваха с две точки разлика.

България, Бразилия и Иран се подготвят за световното първенство в Сан Хуан (Аржентина), което започва следващата седмица.

Задържаха сочения за извършител на бруталното нападение над младо момиче в Стара Загора