Волейболните ни националки записаха победа във втората контрола с Белгия

волейболните националки записаха победа втората контрола белгия
Снимка: БФ волейбол
07:57, 23.05.2023

Женският национален отбор на България по волейбол записа първа победа в контролите преди Лигата на нациите. Националките ни надиграха категорично с 3:0 гейма Белгия във втората проверка между двата отбора.

Воденият от селекционера Лоренцо Мичели отбор спечели и изиграния допълнителен гейм за крайното 4:0.

Така двата тима си размениха по един чист успех, след като вчера домакините победиха със същия резултат.

"Лъвиците" имат на сметката си равенство и загуба във Франция в първите две проверки от подготовката си.

"Изиграхме добър двубой с правилния стил и настроение. Мисля, че потвърдихме доброто лице от втората ни контрола срещу Франция. На правилен път сме в работата. Не забравяме, че все пак това е контролен мач. Трябва да продължим да се развиваме по този позитивен начин", коментира италианският треньор пред официалния сайт на БФ Волейбол.

Днес от 17:30 ч. е третата и последна контрола с Белгия. След това се прибират в България и следва стартът в Лигата на нациите. Първият ни мач е срещу Хърватия на 31 май в японския град Нагоя.

Мая Манолова: Борисов се връща на бял кон, благодарение на ПП