Вратарска грешка отдалечи Интер от титлата след загуба в Болоня

Интер Болоня Марко Арнаутович
23:13, 27.04.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Болоня победи Интер с 2:1 в отложен мач от 20-ия кръг на Серия А. Иван Перишич откри резултата, а Марко Арнаутович изравни. Никола Сансоне отбеляза победния гол за тима си след груба вратарска грешка на Андрей Раду, който не уцели топката, в опит да я изчисти.

Възпитаниците на Симоне Индзаги поведоха в резултата на стадион "Ренато Далара" след 2 минути и 53 секунди игра. Иван Перишич отбеляза най-ранния шампионатен гол за "нерадзурите" през сезона.

Домакините отговориха с попадение в 28-ата минута. Марко Арнаутович засече с глава подаване на Муса Бароу, за да възобнови равенството.

След почивката играчите на Синиша Михайлович сториха немислимото и стигнаха до пълен обрат. В 82-ата минута резервата Никола Сансоне се разписа, едва пет минути след като се появи на терена. Иван Перишич върна топката към вратаря Андрей Раду, който в опит да изчисти не успя да уцели топката. Нападателят на домакините докосна топката, преди тя да премине голлинията.

След 34 изиграни срещи лидер в класирането е Милан с 74 пункта, докато шампионите от Интер имат две точки по-малко. Болоня заема 13-ата позиция в подреждането с 42 пункта.