Всички ученици в област Пазарджик се връщат присъствено в клас от 21 февруари. Това реши Областният оперативен щаб за борба с COVID-19 на днешното си заседание, анализирайки заболеваемостта при възрастните и децата в ученическа възраст.
От понеделник отпаднат и ограниченията за работно време от 5.00 до 22.00 часа на ресторантите, включително и тези към местата за настаняване, игрални зали и казината при 50% капацитет.
Остава забраната за провеждането на всички масови мероприятия като музикални и други фестивали, събори, фолклорни инициативи и други с такъв характер на закрито до 28 февруари.
Област Пазарджик влезе в етап 2 по Националния план за справяне с пандемията, като част от регион 4, в който попадат и областите Пловдив, Кърджали, Хасково и Смолян.
Отчитаме намаляване заболеваемостта, която към днешна дата за област Пазарджик е 813,77 на 100 000 души население, каза областният управител Иван Васев по време на заседанието и допълни, че все още висок остава процентът на заетите интензивни легла в областта. Съотношение към днешна дата е: терапевтични – 61%, интензивни – 71%.
Репортер: Ангел Узунов
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души