Борислава Христова
Снимка: БФБаскетбол
22:48, 11.10.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Българската националка Борислава Христова и отборът на Сепси (Румъния) загубиха и втория си мач от групите на Евролигата по баскетбол за жени. Сепси отстъпи като домакин пред Берета Фамилия (Италия) с 58:70 (14:25, 9:12, 14:16, 21:17) във втория кръг от група "А" в редовния сезон на турнира и заема седмо място във временното класиране.

Италианките контролираха двубоя през всичките 40 минути. Те поведоха с 37:23 на почивката и не изпуснаха водачеството до края.

Христова започна в стартовата петица, като за малко над 32 минути на паркета отбеляза 20 точки, записа 1 борба, 1 асистенция и 1 отнета топка, но допусна и 7 грешки.

От нейните съотборнички Морган Грийн също вкара 20 точки, а за победителките се отличиха Арела Гуирантес с 13 точки и Робин Паркс с 12.

В следващия си мач на 19 октомври Сепси ще гостува на последния Люблин.

В редовния сезон на Евролигата за жени отборите са разделени на две групи по осем тима, а първите четири от всяка от двете групи ще продължат на четвъртфиналите.

Националната сигурност, сътрудничеството между институциите - акценти от срещата при президента
Израел срещу Хамас - жертвите са над 2200, Газа е изправена пред хуманитарна криза