Второ поредно нулево равенство за Болоня поставя 4-ото място в Серия А под въпрос

Болоня и Монца не успяха да си отбележат гол

Болоня Монца
11:11, 14.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Болоня завърши 0:0 с Монца в двубой от 32-ия кръг на италианското първенство, но второто поредно равенство без голове поставя под риск 4-ото място за тима на треньора Тиаго Мота. Те имаха серия от осем победи в девет кръга, изненадващо завършена от безизходица във Фрозиноне и изглежда забавят невероятния си прогрес, който им отреждаше място в Шампионската лига с въпросната 4-а позиция.

Домакините започнаха по-активно и Микеле Ди Грегорио трябваше да докосне с върха на пръстите си и да извади топката над гредата след остро изпълнение от фаул на Рикардо Орсолини. След което вратарят успя да спаси още по-добре с тотално разтягане при нов удар на Орсолини, този път отиваща топка ниско към далечния долен ъгъл.

Последваха пропуски на Джошуа Зиркзее, както и на Люис Фъргюсън, изпратил истинска бомба от воле при изпълнение на ъглов удар. На другата врата също имаше една опасност и пак от воле – този път на Андреа Колпани, но Лукаш Скорупски спаси мрежата на Болоня от посещение на топката.

Втората част не се промени като сценарий – домакините имаха малко повече активност в предни позиции, които обаче не успяха да оползотворят. Дан Ндойе, който смени в 62-ата минута контузения Фъргюсън, изтърва най-чистата ситуация за Болоня след почивката.

Ива Иванова се класира за финала на сингъл на турнир от категория J200 на ITF във Франция
Калин Стоянов: Необходима е незабавна деескалация в Близкия изток